KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16561038
nr 1656 1038
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1966. Olja på pannå, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 68x83 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 11 november 2024
kl 20:09:54
2.000 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)